Skip to content Skip to footer

#FootballPeople Action Weeks

Uluslararası Kampanya

5-19 Ekim 2017:

#FutboldaCinsiyetçiliğeSon Sosyal Medya Kampanyası

Futbolda ayrımcılık karşıtı bir girişim olan Fare Network’ün düzenlediği  #FootballPeople eylem haftasına, geçen yıl başlattığımız #FutboldaCinsiyetçiliğeSon sosyal medya kampanyamızla katıldık.

Basın Bültenimize buradan ulaşabilirsiniz.

Futbolda Cinsiyetçiliğe Son! Facebook hesabımızı buradan takip edebilirsiniz.

6-20 Ekim 2016:

#FutboldaCinsiyetçiliğeSon Turnuva ve Sosyal Medya Kampanyası

Futbolda ayrımcılık karşıtı çalışmalar yürüten Fare Network, her yıl Ekim ayında futbolda yaşanan eşitsizliğe karşı farkındalık oluşturmak için #FootballPeople eylem haftası düzenliyor.

Hafta kapsamında 6-20 Ekim tarihleri arasında futbolda yaşanan cinsel şiddet ve cinsiyetçi eylemlere karşı #FutboldaCinsiyetçiliğeSon sosyal medya kampanyası başlattık. Tüm dünyada eş zamanlı başlatılan kampanyaya Türkiye’den bizimle birlikte Sportif Lezbon ve Türkiye Futbol Federasyonu da destek veriyor.

Sosyal Medya Kampanyamız:
Futbolda Cinsiyetçiliğe Son!

#FutbolHerkesİçindir

Tribünlerde ve futbol sahalarında  cinsiyetçi küfür ve tezahüratlara , kadına ve lgbt+lara yönelik ayrımcılık ve şiddet içeren söylemlere karşı farkındalık oluşturmak için siz de kampanyanın afişlerini, sloganlarını ve hashtaglerini sosyal medyadan duyurabilirsiniz.

Profesyonel-amatör, sokakta-sahada futbol oynayan herkes, formalı ya da futbol topuyla çekilmiş fotoğrafını futboldaki cinsiyetçilik karşıtı sözüyle birlikte derneğin facebook (@cinselsiddetlemucadele) ve twitter (@cs_mucadele) adresini etiketleyerek paylaşabilir. Veya info@cinselsiddetlemucadele.org adresine mesajlarınızı ileterek yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Futbolda Cinsiyetçiliğe Karşı Turnuva:

15 Ekim Cumartesi 18:00 – 20:00

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği olarak ayrıca futboldaki cinsiyetçiliğe son demek için 15 Ekim Cumartesi günü Kadıköy’deki Haydarpaşa Demirspor Halı Sahası’nda bir turnuva düzenledik. Futboldaki cinsel şiddet ve cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekmek, kadın ve LGBTİ+ görünürlüğünü yükseltmek amacıyla düzenlediğimiz dostluk maçına Atletik Dildoa, Lezyonerler ve Kramponiçeler takımları katıldı.
Facebook etkinlik sayfamız için buraya tıklayın.

Kampanyanın hashtagleri:
#FutboldaCinsiyetçiliğeSon
#FutbolHerkesİçindir
#FootballPeople

twitter: @cs_mucadele , @farenet

31 Mayıs 2016’da yayınladığımız Futbolda Cinsiyetçiliğe Hayır! deklarasyonumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Futboldaki şiddetin son bulmasına yönelik futbol kulüplerine gönderdiğimiz öneri ve talep listemize buradan ulaşabilirsiniz.

info@cinselsiddetlemucadele.org – +90 542 585 39 90