Skip to content Skip to footer
Cinsel şiddet sonrası destek istemek mümkün!

Cinsel şiddete maruz bırakıldıysanız ya da bırakıldığınızı düşünüyorsanız hafta içi pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri 11:00-17:00 saatleri arasında 0549 599 15 19 numaralı telefondan bizi arayabilir ya da basvuru@cinselsiddetlemucadele.org üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Başvuru sistemimiz cinsel şiddetten hayatta kalan ve yakını olan 18 yaş üzeri herkesin başvurusuna açıktır. Her cinsiyetten, cinsiyet kimliğinden ve cinsel yönelimden kişi bize başvurabilir.

Verdiğimiz desteklerin tamamı ücretsizdir.

Yalnız değiliz, destek istemek hakkımız!
Neler yapıyoruz? Sosyal Hizmet Uzmanımız ile birlikte cinsel/cinselleştirilmiş şiddet konularında ihtiyacınızı birlikte belirliyor, sizi destekleyecek mekanizmalara ve psikolojik danışmanlık taleplerinize yönelik ilgili destek birimlerine yönlendirme yapıyoruz. Hukuki konular için sizi avukatımıza yönlendiriyor ve ihtiyacınız olan hukuki bilgiye erişmenizi sağlıyoruz.

Tüm destek süreçlerini sizinle birlikte planlıyoruz ve sonlandırıyoruz. Cinsel şiddet destek birimleri, başvuru süreçleri, erişilebilir sağlık hizmetleri, hukuki süreçler vb. konularda sosyal hizmet destek talebiniz ya da bu konularla ilgili sorularınız var ise bize ulaşabilirsiniz.

Cinsel/cinselleştirilmiş şiddet türleri arasında cinsel taciz, cinsel saldırı, ısrarlı takip ve tehdit (fiziki ve/veya sosyal medya), çocuklukta yaşanan cinsel istismar, çevrim içi cinsel şiddet, cinsel sağlığın ihlali, partner şiddeti, cinsel yönelim/cinsiyet kimliği temelli şiddet vb. sayılabilir.

Cinsel şiddetle ilgili sorularınız ve başvurabileceğiniz kurumlar hakkında www.csdestek.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

#DestekİstemekHakkım

info@cinselsiddetlemucadele.org – +90 542 585 39 90