2016’DA CİNSEL ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

Cinsel şiddet; aile, akranlar ve kültür yoluyla öğrenilir. Aynı zamanda önlenebilir de. Cinsel şiddeti önlemek için devletin, kurum ve kuruluşların yasal görev ve sorumlulukları olduğu gibi; bu mücadelede birey olarak bizlerin de yapabilecekleri var!
Siz de kendi eyleminizi, yapabileceğiniz önerileri yazın, bize gönderin. Kampanya sayfamızda yayınlayalım ve yaygınlaştıralım!
Cinsel şiddetle mücadeleye kendimizden başlayalım. #Bunuyapabiliriz

bunuyapabiliriz.tumblr.com

bunuyapabiliriz


KAMPANYAYA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

csmd1kartlarKampanya sayfamıza girip ya da Twitterda ve Facebookta #bunuyapabiliriz hashtagi ile cinsel şiddetin önlenmesine yönelik önerilerinizi ve yapabileceğiniz bir şeyi paylaşabilirsiniz.
http://bunuyapabiliriz.tumblr.com blog sayfamızdan ve dernek sayfası ve hesaplarından ulaşılabilecek “Şiddeti önlemek için yapabileceğimiz 10 şey” görsellerine, poster, rozet ve stickerlara bu blogdan ulaşabilirsiniz, bu maddeleri hayatınıza geçirebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Cinsel şiddetin güçlendirici ve pozitif bir dille ve doğru kavramlar kullanılarak konuşulmasını hedefleyen “kavramlar sözlüğü”nden faydalanarak günlük konuşmalarınızda, internette, yazılarınızda cinsel şiddetle mücadele için siz de güçlendirici bir dil kullanabilirsiniz.

 

Kartpostal, Sticker ve Rozetlerimize ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@cinselsiddetlemucadele.org