Skip to content Skip to footer

Ana akım kültürde kendilerini marjinalize ya da fetişize edilen bir konumda bulan kadın, kuir ve/veya ikili cinsiyet sisteminin ötesinde olan müzisyen, sanatçı ve anti-sanatçıları destekleme ve yerel sahnede kuir feminist alanlar açma fikriyle ortaya çıkan Ladyfest İstanbul’un ikincisi bu hafta başladı!

LadyFest kapsamında 23 Mayıs Perşembe günü yürüteceğimiz”Hiç On(lar)a Sordun mu?” atölyesinde ONAY üzerine konuşmak istersen Tarlabaşı’na bekleriz! 👊

23 Mayıs 2019 Perşembe, Saat: 18:00-20:00
Hiç On(lar)a Sordun Mu?
(Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği)

Onay kavramı; cinsiyetimiz, cinsel yönelimimiz, cinsiyet ifademiz ve cinsel pratiklerimiz ne olursa olsun hepimiz için! Mimikler ya da bazı sözcükler iletişimi sağlamanın farklı yöntemleri olarak kullanılabilirler; ancak bu yöntemler önceden birlikte belirlenmelidir. Böylece olası yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmış oluruz. ARZU ve ONAY farklı şeylerdir. Arzulamak onay vermek anlamına gelmez. Sözle ifade edilmeyen yanıtlar ve tepkiler her durumda onayın göstergesi değildir. Bu yüzden duygusal / romantik / cinsel ilişkilerde yaşanılabilecek yanlış anla(şıl)malara ve sınır ihlallerine karşı “Hiç on(lar)a sordun mu?” diyor ve atölye süresince ONAY üzerine konuşuyoruz.

LadyFest Facebook Etkinlik linki: https://www.facebook.com/events/1963867410391185/

info@cinselsiddetlemucadele.org – +90 542 585 39 90