Skip to content Skip to footer

“Öyle Değil Böyle” Projesi kapsamında ilk flört şiddeti seminerimizi, 13 Şubat Salı günü Boğaziçi Üniversitesi Sarıtepe Kampüsü’nde gerçekletirdik.

Flört Şiddetinden Güvenli İlişkilere” sunumu ile başlayan etkinlikte; flört şiddetinin tanımı ve farklı türlerine, yakın partner ilişkilerimizde yaşadığımız ve yaşattığımız şiddet davranışlarını nasıl fark edebileceğimize ve özellikle güvende ve iyi hissetmediğimiz bir ilişkide neler yapabileceğimize dair konuştuk. Kişisel sınırlar, sağlıklı iletişim, hayır diyebilmek ve onay gibi önemli kavramlar ve bunları pratik yaşamda nasıl deneyimlediğimize dair paylaşımlarda bulunduk.

Sunum sonrası soru cevaplar ile interaktif ilerleyen etkinlikle örnek partner diyaloglarını birlikte çözümledik. Diyalogları tartışırken özellikle çözümlemeci ve yapıcı düşünme biçimleriyle ilişkilerimizde güvenli alan oluşturma, şiddetsiz ve sağlıklı ilişkiler kurabilmeye dair yöntemler bulmaya çalıştık.

Katılımın yoğun olduğu etkinlikte, gençlerin flört şiddeti ile sınırlı kalmayıp tüm ilişkilenmelerde şiddetsiz iletişim sağlamaya yönelik ilgisi de yoğundu. BÜKAK (Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü), Cinsel Tacizi Önleme Komisyonu ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

info@cinselsiddetlemucadele.org – +90 542 585 39 90