#FutbolHerkesİçindir #FutboldaCinsiyetçiliğeSon #Football People

cuegaqqwgaeiso6-jpg_largeFutbolda Ayrımcılığa Karşı Eylem Haftası: 6-20 Ekim

Futbolda ayrımcılık karşıtı çalışmalar yürüten Fare Network, 6-20 Ekim tarihleri arasında futbolda yaşanan eşitsizliğe karşı farkındalık oluşturmak için #FootballPeople eylem haftası düzenliyor.

Hafta kapsamında futbolda yaşanan cinsel şiddet ve cinsiyetçi eylemlere karşı #FutboldaCinsiyetçiliğeSon sosyal medya kampanyası başlattık. Tüm dünyada eş zamanlı başlatılan kampanyaya Türkiye’den bizimle birlikte Sportif Lezbon ve Türkiye Futbol Federasyonu da destek veriyor.


herkes-icinfare-farkindamisin2

Sosyal Medya Kampanyamız: Futbolda Cinsiyetçiliğe Son! #FutbolHerkesİçindir

Tribünlerde ve futbol sahalarında  cinsiyetçi küfür ve tezahüratlara , kadına ve lgbt+lara yönelik ayrımcılık ve şiddet içeren söylemlere karşı farkındalık oluşturmak için siz de kampanyanın afişlerini, sloganlarını ve hashtaglerini sosyal medyadan duyurabilirsiniz.

Profesyonel-amatör, sokakta-sahada futbol oynayan herkes, formalı ya da futbol topuyla çekilmiş fotoğrafını futboldaki cinsiyetçilik karşıtı sözüyle birlikte derneğin facebook (@cinselsiddetlemucadele) ve twitter (@cs_mucadele) adresini etiketleyerek paylaşabilir. Veya info@cinselsiddetlemucadele.org adresine mesajlarınızı ileterek yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


14469597_10154470029546240_8368376572276931799_nFutbolda Cinsiyetçiliğe Karşı Turnuva:
15 Ekim Cumartesi 18:00 – 20:00

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği olarak ayrıca futboldaki cinsiyetçiliğe son demek için 15 Ekim Cumartesi günü 18:00-20:00 saatleri arasında Kadıköy’deki Haydarpaşa Demirspor Halı Sahası’nda bir turnuva düzenliyoruz. Maça #FutbolHerkesİçindir diyen herkes davetli.
Facebook etkinlik sayfamız için buraya tıklayın.

Kampanyanın hashtagleri:

#FutboldaCinsiyetçiliğeSon
#FutbolHerkesİçindir
#FootballPeople

twitter: @cs_mucadele , @farenet

 

  • Geçtiğimiz Haziran ayında yayınladığımız Futbolda Cinsiyetçiliğe Hayır! deklarasyonumuza buradan ulaşabilirsiniz.
  • Futboldaki şiddetin son bulmasına yönelik futbol kulüplerine gönderdiğimiz öneri ve talep listemize buradan ulaşabilirsiniz.

I Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: Burcu Çelik: burcuyeryuzu@gmail.com