2014 yılı Dernek Beyannamesi

2015 yılı Dernek Beyannamesi

 

2016 YILI FİNANSAL SÜREÇ

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin 2016 yılındaki 6 aylık kira-ofis giderleri Sivil Düşün AB Programı tarafından karşılanmaktadır. Toplamda 15.150 TL finansal destekle; Sivil Düşün derneğimizin çeşitli broşür – sticker vb. basım giderlerine de katkı sunmaktadır.

2016 Ocak ayında Akdeniz Kadın Fonu (Mediterranean Women’s Fund) derneğimizin bir yıllık yürüteceği “Cinsel Şiddet Sustukça Artar; Hadi Konuşalım” projesini desteklemek amacıyla 3000 Euro değerinde finansal destek sağlamıştır.

CŞMD, 2016 yılı Mart ayında İsveç Başkonsolosluğu (İstanbul) tarafından desteklenen ve 1 yıl sürecek olan ‘Let’s act/talk against gender-based and sexual harassment’ adlı projeye başlamıştır. Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları ve Araştırmaları Merkezi (GWSC KHAS) ve Boğaziçi Üniversitesi Kadın Çalışmaları Klübü’nün (BÜKAK) de yer aldığı projenin toplam bütçesi  117.000 TL ve iki tam zamanlı çalışanı bulunmaktadır. Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, proje yürütücüsü olarak proje kapsamında #bunuyapabiliriz kampanyasını ve şehir içi-şehir dışı Cinsel Şiddet Kavram tartışmaları etkinliklerini ve atölye-seminer gibi etkinlikleri yürütmektedir. Proje kapsamında, cinsel tacizle ilgili haritalandırma çalışması yapılması, bir belgesel film ve çeşitli görsel materyaller üretilmesi de hedeflenmektedir. #bunuyapabiliriz kampanyası hakkında bilgi için: http://cinselsiddetlemucadele.org/bunuyapabiliriz/

2016 Ağustos ayında başlaması ve 1 yıl sürmesi planlanan ‘Gençlere Yönelik Flört Şiddeti Farkındalığı Yaratma’ Projesi, Hollanda Başkonsolosluğu’nun 170.250 TL miktarındaki finansaldesteği ile yürütülecektir. 2 tam zamanlı çalışanın yer aldığı proje; gençler arasındaki farklı şiddet biçimlerine odaklanarak; bu şiddet biçimleri hakkında farkındalık yaratmayı ve şiddete karşı koruyucu önleyici bir çalışma işlevi görmeyi hedefliyor.