Sevgili Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği Dostları;

39. İstanbul Maratonu 2017’de “Değişim Benimle Başlar” projemize destek için koşabilirsiniz. İşte temel bir kaç sorunuza cevap:

İyilik Peşinde Koş nedir?

İPK yardımseverlik koşusu yaparak STK lara destek olmak, koşarak farkındalık yaratmak, bağış toplamak isteyen koşucularla STK ları bir araya getiren bir platform.

Koşarak bir derneğe nasıl yardım ederim?

Yardımseverlik koşusuna katılacağınızı kendi aile, dost, iş ve sosyal çevrelerinize duyurursunuz. Duyuru yaparken desteklediğiniz STK’nın projesine bağış çağrısında bulunursunuz. Yardımseverlik koşusu; sadece bağış toplamak için değil, aynı zamanda sosyal çevrenizde  dikkat çekmek istediğiniz konu hakkında farkındalık yaratmak için de harika bir fırsattır, üstelik spor yaparak! Ayrıca kurumsal koşu ve destek de mümkün. Çalıştığınız kurum içinde takım yaratarak kurumsal olarak bağış toplamanız da mümkün.

Ne Zaman Bu Koşu?

Koşu 12 Kasım 2017’de gerçekleşecek. Kayıt için son tarih 30 Eylül.

İyi de Kim Bana Bağış Yapsın, Daha önce Hiç Koşmadım ki!?

Geçtiğimiz yıllarda en çok bağış toplayanlar hayatlarında ilk kez böyle bir koşuya katılıyorlardı. Profesyonel koşucu olmanız, daha önce koşuya katılmış olmanız gerekmiyor. Ayrıca sadece yürüyebilirsiniz de. ”Zaten hayatın içinde bir şeylere yetişmek için her gün koşuyorum, cinsel şiddetle mücadele için 10 km koşmak nedir ki..”  ya da “Koşuyorum zaten, bu sene de CŞMD için koşarım”, diyorsanız bize katılmanın tam zamanı! 

CŞMD için Koşarak Hangi Projeye Bağış Toplayacağım?
CSMD için koşarak; cinsel şiddet ve istismar konularında hazırladığımız koruyucu-önleyici yaklaşımları içeren eğitim programlarının, ‘Değişim Benimle Başlar’  projesi aracılığı ile 1200 kişiye ulaşmasını sağlayacaksınız.. Eğitimin ulaştığı her bir kişinin değişimi; çevresindeki yüzlerce kişinin değişimini sağlayacak. Öğretmenden öğrenciye, ebeveynden çocuklarına, gençlerden akranlarına, hizmet sunuculardan hizmet alanlara aktarılacak bu eğitim programının yaygınlaşması için sen de bizimle koş!

Ben de Değişimin Parçası Olabilirim, Nerden Başlamalıyım?
1.  www.istanbulmarathon.org adresine girerek bilgileri oku ve koşuya kayıt yaptır.

2. adimadim@cinselsiddetlemucadele.org adresine mail atarak bize hem sormak istediklerini sorabilir, hem de koşucu mail grubumuza girebilirsin.

3. http://ipk.adimadim.org sitesine girerek koşucu profilini oluştur. Projelerden CŞMD – “Değişim Benimle Başlar”ı seç.

4. Değişim benimle başlar! diyerek cinsel şiddetle mücadeleye destek olmak için koşacağını çevrendeki herkese duyur!

Koşu Bana Göre Değil, Başka Ne Şekilde Destekleyebilirim?

Koşucu çağrımızı çevrenizde ilgilenebileceğinizi düşündüğünüz kişilerle paylaşabilir, gönüllü koşuculara ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Koşu döneminde koşuculara bağış yaparak projeye katkı sunabilirsiniz. Sosyal medyada çağrımızı paylaşıp yaygınlaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler!

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği

Comments are closed.